Oznakowanie parkingów i garaży

Malowanie kopert dla niepełnosprawnych

Malowanie kopert dla niepełnosprawnych

Malowanie kopert dla niepełnosprawnych

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z 3 lipca 2015 roku stanowiska postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych powinny mieć nawierzchnię w kolorze niebieskim. Malowanie kopert dla niepełnosprawnych jest więc bardzo istotne nie tylko ze względu na wygodę osób z niepełnosprawnościami, ale również ze względu na prawo, które egzekwuje wykonanie oznakowania poziomego, a także dokładnie definiuje, jak powinno ono wyglądać. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w każdym miejscu przeznaczonym na postój pojazdów powinna znaleźć się odpowiednia liczba stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych. Co więcej każde stanowisko musi mieć odpowiednie wymiary oraz znak P-24 z piktogramem osoby na wózku namalowanym na niebieskim tle.

Malowanie kopert dla niepełnosprawnych – co warto wiedzieć?

Aktualna ustawa o drogach publicznych jasno precyzuje minimalną liczbę kopert dla osób niepełnosprawnych w miejscach przeznaczonych na postój dla samochodów. Zarówno w strefie ruchu, jak i w strefie zamieszkania należy umieścić minimalnie:

  • 1 kopertę dla pojazdów osób niepełnosprawnych, jeśli liczba wszystkich stanowisk znajduje się w przedziale 6-15,
  • 2 stanowiska dla pojazdów osób niepełnosprawnych, jeśli wszystkich stanowisk jest od 16 do 40,
  • 3 miejsca postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych, jeśli liczba wszystkich stanowisk wynosi od 41 do 100,
  • 4% wszystkich stanowisk parkingowych, jeśli ich liczba przekracza 100.

Aktualnie obowiązujące regulacje określają nie tylko liczbę, ale również wygląd oznakowania. Zgodnie z przepisami, koperty dla niepełnosprawnych to kompozycja białych linii oraz symbolu osoby niepełnosprawnej, czyli znak P-24 wpisany w znak P-18 lub znak P20. Oznakowanie to powinno zostać namalowane na prostokątnym polu w niebieskim kolorze, który najczęściej przyjmuje odcień RAL 5017 Traffic Blue.

Zgodnie z przepisami miejsca postoju dla osób niepełnosprawnych to koperty o następujących wymiarach:

  • szerokość 3,6 m i długość 5 m w standardowych warunkach,
  • szerokość 3,6 m i długość 6 m w przypadku miejsca postojowego usytuowanego wzdłuż jezdni.

By oznakowania poziome miejsc postojowych dla niepełnosprawnych spełniały swoje funkcje, powinny być doskonale widoczne – zarówno dla kierowców niepełnosprawnych, jak również pełnosprawnych uczestników ruchu. By to było możliwe, należy zadbać o odpowiednią metodę malowania kopert dla niepełnosprawnych oraz o fachowców, którzy ją właściwie wykorzystają.

Malowanie kopert dla inwalidów - jak to robimy?

Wykonanie oznakowań poziomych dedykowanych osobom niepełnosprawnym wymaga sięgnięcia po najlepsze materiały i technologie. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zadbać o nienaganną widoczność znaków, która pozwoli osobom niepełnosprawnym na bezpieczne poruszanie się po drogach.

By im to umożliwić, malowanie kopert dla inwalidów wykonujemy przy użyciu:

  • sprawdzonych przez nas specjalistycznych farb drogowych, które wyróżnia wzorowa odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a także różnego rodzaju uszkodzenia, zadrapania, ścierania czy blaknięcie,
  • nowoczesnej technologii natrysku hydrodynamicznego, która pozwala na aplikację oznakowań pod wysokim ciśnieniem, co pozwala wniknąć farbie głęboko w nawierzchnię, a tym samym zapewnić oznakowaniu wysoką trwałość.
  • wysokiej klasy specjalistycznych urządzeń, które usprawniają i przyspieszają wykonanie wszystkich prac, co pozwala na szybkie oddanie inwestycji do użytku i możliwość pełnego korzystania z miejsc parkingowych.

Malowanie kopert dla niepełnosprawnych to zadanie, któremu nasza ekipa często stawia czoła. Możemy się pochwalić niezbędnymi kwalifikacjami oraz doświadczeniem, a także potężnym zapleczem technicznym, które pozwala nam na wzorowe wykonanie każdego zlecenia. Jesteśmy solidni, precyzyjni, a także bardzo zaangażowani w każdy zlecony nam projekt. Nawet, jeśli wymaga on od nas wyjazdu na drugi koniec Polski. Lubimy wyzwania! Jeśli zatem chcesz rzucić nam wyzwanie z zakresu malowania kopert dla inwalidów lub innych oznakowań drogowych, koniecznie skontaktuj się z nami!