Oznakowanie parkingów i garaży

Malowanie kopert dla pojazdów elektrycznych

Malowanie kopert dla pojazdów elektrycznych

Malowanie kopert dla pojazdów elektrycznych

Miłośników ekologii przybywa z roku na rok, a wraz z nimi rośnie liczba samochodów elektrycznych na ulicach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców tego rodzaju pojazdów, właściciele ośrodków wypoczynkowych, stacji paliw oraz sklepów coraz częściej decydują się na malowanie kopert dla pojazdów elektrycznych w pobliżu swoich punktów handlowo-usługowych lub ładowarek dla samochodów o napędzie elektrycznym. Jakie niesie to ze sobą korzyści?

3 korzyści płynące z malowania kopert dla pojazdów elektrycznych

Decydując się na umiejscowienie miejsca parkingowego dla pojazdu z napędem elektrycznym przy zarządzanym przez siebie punkcie handlowo-usługowym, zyskujesz:

  1. Wizerunek nowoczesnej firmy przyjaznej ekologicznym inicjatywom.
  2. Dodatkową zachętę dla właścicieli aut elektrycznych w postaci umieszczonej przy miejscu parkingowym ładowarki.
  3. Nowych klientów, którzy z uwagi na oferowane im ułatwienia w parkowaniu, chętniej będą korzystać z Twoich usług.

Malowanie kopert dla pojazdów elektrycznych jest również inwestycją na przyszłość. W związku z systematycznie rosnącą liczbą samochodów z napędem elektrycznym, warto już dziś zadbać o dodatkowe miejsca parkingowe przeznaczone tylko dla nich, ponieważ za jakiś czas i tak będzie to konieczność.

Jak wyglądają koperty dla pojazdów elektrycznych?

O zasadach umieszczania kopert dla samochodów z napędem elektrycznym mówi Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 14 sierpnia 2018 r. poz. 1657 zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Zgodnie z zawartymi tam regulacjami minimalna liczba miejsc parkingowych dla samochodów elektrycznych powinna odpowiadać liczbie stacji ładowania znajdujących się w danej okolicy. Rozporządzenie precyzuje również wygląd kopert dla “elektryków”. Według przepisów powinny być one oznaczone:

  • znakiem D-18, pod którym należy umieścić tabliczkę ze specjalnym oznaczeniem “EE” sygnalizującą, że miejsce jest przeznaczone do użytkowania przez kierowców pojazdów elektrycznych,
  • znakiem P-20 określającym stanowisko postojowe, wewnątrz którego należy umieścić napis EE o wysokości 320 mm.

Choć rozporządzenie nie przewiduje malowania kopert dla samochodów elektrycznych w określonym kolorze, najczęściej mają one odcień zielony.

Malowanie kopert dla pojazdów elektrycznych - zleć to profesjonalistom!

Jeśli chcesz, aby w pobliżu Twojego sklepu lub hotelu pojawiły się koperty dla pojazdów z napędem elektrycznym, zgłoś się do nas! Oferujemy kompleksową pomoc w malowaniu oznakowań, w tym miejsc parkingowych dla “elektryków”. W tym celu sięgamy po:

  • najwyższej jakości farby, które nie niszczeją, nie brudzą się, nie blakną, ani nie ulegają zadrapaniom, w związku z czym służą użytkownikom przez długi czas.
  • niezawodne technologie nakładania, w tym m.in. natrysk hydrodynamiczny, który zapewnia głębokie wnikanie farby w nawierzchnię, sprawiając, że oznakowanie jest jeszcze bardziej trwałe i wytrzymałe,
  • nowoczesne malarki i inne maszyny, które pozwalają nam na sprawne i błyskawiczne wykonanie wszystkich robót, dzięki czemu kierowcy mogą szybko zacząć korzystanie z namalowanego oznakowania.

Nasza firma to zespół wykwalifikowanych fachowców, którzy nieustannie dbają o aktualizację wiedzy na temat dostępnych technologii i materiałów pomocnych w malowaniu kopert dla pojazdów elektrycznych i nie tylko. Słowem: posiadamy wszystko to, co jest nam potrzebne, by wykonać swoją pracę na medal. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.