Oznakowanie parkingów i garaży

Malowanie pasów parkingowych

Malowanie pasów parkingowych - zatoczki parkingowe

Malowanie pasów parkingowych

Przyznaj szczerze, jak często denerwujesz się tym, że inny kierowca niewłaściwie ustawił samochód, przekraczając pasy wyznaczające miejsce do parkowania? Pomyśl sobie, co by było, gdyby tych pasów w ogóle nie było… W takiej sytuacji prawdopodobnie trudno byłoby o miejsce parkingowe w promieniu najbliższych 30 kilometrów.

Wniosek z tego taki, że malowanie pasów parkingowych jest bardzo istotne dla Twojego czasu, komfortu, a także nerwów. Nie bez znaczenia jest również to, jak zostały namalowane. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których pasy blakną ledwie kilka miesięcy po aplikacji, utrudniając kierowcom sprawne parkowanie. By zapobiec tego rodzaju niedogodnościom, warto postawić na sprawdzone metody malowania pasów parkingowych, a także specjalistów, którzy wiedzą, jak z nich korzystać.

Oznakowanie parkingów - dlaczego jest tak ważne?

Odpowiednio umiejscowione i widoczne pasy parkingowe są istotne nie tylko z perspektywy spieszącego się kierowcy. To oddziałujące na całą organizację ruchu udogodnienia, które pozwalają zoptymalizować liczbę miejsc parkingowych, zwiększyć komfort i bezpieczeństwo manewrowania, a także zminimalizować ryzyko kolizji na parkingach. Szczególną rolę odgrywają w miejscach o zwiększonym natężeniu ruchu, np. na dworcach, w centrach miast czy galeriach handlowych.

Jak powinno wyglądać malowanie pasów parkingowych?

Zgodnie z najnowszymi przepisami i regulacjami pasy parkingowe powinny mieć ściśle określone wymiary:

  • 2,5 m szerokości i 5 m długości dla samochodów osobowych,
  • 3,6 m szerokości i 5 m długości dla pojazdów osób niepełnosprawnych,
  • 3,6 m szerokości i 6 m długości dla miejsc parkingowych ulokowanych wzdłuż jezdni,
  • 2,5 m szerokości i 5 m długości, jeśli w sąsiedztwie miejsca parkingowego znajduje się przestrzeń dla pieszych.

Odpowiednie wymiary to jednak nie wszystko. By w pełni spełnić swoje funkcje, pasy powinny być w 100% widoczne, a to oznacza, że ich malowanie powinno się odbywać przy udziale:

  • wysokiej jakości urządzeń i technologii,
  • odpowiednich farb zapewniających długotrwały efekt,
  • wykwalifikowanej kadry zaznajomionej z aktualnie obowiązującymi normami i rozporządzeniami dotyczącymi zasad wykonania i odnawiania oznakowania poziomego.

Jesteśmy firmą, która każde z wyżej wymienionych kryteriów wypełnia na 100%. W naszej codziennej pracy korzystamy ze specjalistycznych maszyn o wysokiej mocy i szerokiej gamie funkcji. Umożliwiają nam one precyzyjną aplikację pasów z zachowaniem ich zgodnych z normami kształtów i rozmiarów.