Oznakowanie dróg

Malowanie pasów

Malowanie pasów przejść dla pieszych

Malowanie pasów

Malowanie pasów oraz wszelkiego typu oznakowań poziomych to nie bułka z masłem. Wystarczy nieodpowiednia maszyna lub słabej jakości farba, by w niedługim czasie po przejściu dla pieszych pozostał nikły ślad, a po przejeździe dla rowerów tylko wspomnienie… Nie musimy chyba dodawać, że oprócz konieczności ponownego malowania, sytuacja ta niesie to ze sobą inne konsekwencje, takie jak np. dodatkowe koszty, niepotrzebne utrudnienia, a także niebezpieczeństwo wynikające z obniżonej widoczności znaków. Jak się przed tym uchronić? Zleć malowanie pasów nam! To najlepszy wybór z co najmniej 5 powodów:

 1. Jeśli chodzi o malowanie pasów, mamy niezbędną wiedzę i wieloletnie doświadczenie: wykonujemy zlecenia oznakowania poziomego w oparciu o zdobywane w pocie czoła kwalifikacje, bazując na aktualnie obowiązujących normach i rozporządzeniach.
 2. Przestrzegamy terminów: działamy sumiennie i solidnie, wykonując wszelkie prace w umówionym czasie, co pozwala na szybkie przywrócenie płynności i bezpieczeństwa ruchu.
 3. Jesteśmy elastyczni: do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, w związku z czym dopasowujemy naszą ofertę malowania pasów do Twoich możliwości.
 4. Pracujemy na solidnych materiałach i nowoczesnych technologiach: bazujemy na wysokiej jakości farbach przeznaczonych do wykonywania oznakowania poziomego, a także na sprawdzonych metodach ich nakładania. Pozwala nam to wykonać pasy charakteryzujące się zwiększoną trwałością, a co za tym idzie – wydłużonym czasem bezpiecznego i komfortowego użytkowania.
 5. Działamy na terenie całej Polski: niezależnie od tego, czy zlecenie dotyczy Wrocławia, Poznania czy Gdańska – udamy się wszędzie tam, gdzie potrzebni są fachowcy od efektywnego malowania pasów.

Malowanie pasów - jak to robimy?

Wybór odpowiednich materiałów do wykonania oznakowania poziomego uzależniony jest od wielu czynników, między innymi od tego:

 • na jakim podłożu będą malowane pasy,
 • jakie obciążenia działają na tę powierzchnię,
 • jaki czas jest przewidywany na malowanie.

Jezdnie to drogi uczęszczane praktycznie przez 24h na dobę, w związku z czym malowanie pasów powinno odbywać się tu w miarę sprawnie i szybko. Rynek obfituje w wiele rozwiązań, które umożliwiają realizację tego celu. Przetestowaliśmy wiele z nich, a lata doświadczenia w branży pozwoliły nam wybrać te najlepsze. Dzięki temu dysponujemy narzędziami, które umożliwiają szybką realizację zleceń przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości wykonania.

Żeby namalować pasy, często występuje konieczność usunięcia z drogi starych oznakowań. W tym celu sięgamy po niezawodną i w 100% bezpieczną metodę mechaniczną, która pozwala skutecznie pozbyć się pasów z nawierzchni. Po tak wykonanym czyszczeniu przystępujemy do naniesienia nowych pasów. Do tego celu wykorzystujemy niezawodne malarki ręczne i samobieżne, a także sprawdzone przez nas farby drogowe, które pozwalają na efektywne odświeżenie znaków poziomych. Namalowane w ten sposób pasy wyróżnia:

 • wysoka trwałość: pasy zachowują nienaganny wygląd pomimo oddziaływania szkodliwych czynników, takich jak np. intensywne opady atmosferyczne,
 • znakomita widoczność: mimo upływu czasu, pasy pozostają w pełni widoczne zarówno dla kierowców, jak również dla pieszych i rowerzystów, dzięki czemu mogą oni swobodnie i bezpiecznie poruszać się po drogach,
 • odporność na zabrudzenia i zniszczenia, co pozwala wydłużyć czas pomyślnego użytkowania,
 • poziom szorstkości dopasowany do nawierzchni, co zapobiega występowaniu poślizgu.

Powierz malowanie pasów naszej firmie, a zyskasz pewność, że prace zostaną wykonane należycie z wykorzystaniem najlepszych dostępnych na rynku materiałów i technologii. Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej oferty, skontaktuj się z nami!