Oznakowanie BHP

Oznakowanie BHP poziome

poziome oznakowanie BHP

Oznakowanie BHP poziome

Jak sprawnie trafić do wyjścia ewakuacyjnego nawet nocą i po wyłączeniu prądu w całym zakładzie? Jak uchronić się przed staranowaniem przez wózek widłowy podczas przechodzenia z jednego miejsca hali do drugiego? Jak uniknąć potknięcia się na niewidocznym podwyższeniu? Na tego typu problemy, mamy jedno rozwiązanie: oznakowanie bhp poziome. To dzięki niemu pracownicy mogą czuć się bezpiecznie w swoim miejscu pracy, unikając przy tym niepotrzebnych wypadków i kontuzji. Jakie oznakowanie BHP poziome warto umieścić w swoim zakładzie pracy? Czym powinno się ono wyróżniać? Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty w tej kwestii? Wszystkie wątpliwości rozwiewamy poniżej.

Oznakowanie BHP poziome - w jakich miejscach je umieścić?

By zwiększyć bezpieczeństwo swoich pracowników, a przy okazji również zastosować się do wszelkich obowiązujących rozporządzeń i norm, warto umieścić odpowiednie oznakowanie BHP poziome w następujących miejscach:

 • Progi
  By uchronić pracowników przed potknięciami się i związanymi z tym urazami i przestojami w pracy, warto umieścić na wszelkich przewyższeniach i progach odpowiednie oznakowania bhp. Zazwyczaj przyjmują one postać namalowanych naprzemiennie czarnych i żółtych pasów. Gdy sytuacja tego wymaga, warto również umieścić adekwatny znak ostrzegawczy.
 • Niskie stropy
  Są sytuacje, np. wynikające z konstrukcji maszyny, w których dopuszcza się obniżenie stropu do ok. 1,8m, co może stanowić zagrożenie dla pracownika. By go uniknąć, należy zastosować odpowiednie oznakowanie bhp poziome, w postaci naprzemiennie namalowanych czarno-żółtych lub czerwono-białych pasów.
 • Ciągi komunikacyjne
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie drogi komunikacyjne, ścieżki dla pieszych czy przejścia pożarowe powinny być wyraźnie i czytelnie oznaczone w każdym miejscu pracy.
 • Ewakuacja
  By pracownicy w sytuacji zagrożenia mieli szansę na szybkie opuszczenie budynku, powinien być on wyposażony w precyzyjne i widoczne, nawet w nocy, oznakowania ewakuacyjne. W każdym miejscu pracy powinno się również znajdować oznakowanie miejsca zbiórki do ewakuacji.
 • Schody
  Choć prawdopodobnie każdy korzysta z nich na co dzień, to nie każdy wie, że schody również powinny być dokładnie oznaczone. Zgodnie z przepisami w każdym miejscu, w którym następuje zmiana poziomu podłogi, należy zastosować rozwiązania sygnalizujące tę zmianę osobom znajdującym się w pobliżu. W tym celu stosuje się oznakowania bhp poziome w postaci naprzemiennie namalowanych czarnych i żółtych pasów, które należy umieścić na pierwszym i ostatnim stopniu schodów.

Oznakowanie BHP poziome - o czym jeszcze warto pamiętać?

Bardzo ważne jest, aby umieszczone w miejscu pracy oznakowania bhp były czytelne i widoczne dla wszystkich, niezależnie od pory dnia, ani czasu, który upłynął od ich namalowania. Z tego względu do ich wykonania należy używać odpowiednich farb i technologii. Nasza firma wykorzystuje w tym celu wiodących na rynku materiałów i technologii, dzięki którym powstałe oznakowanie bhp wyróżnia:

 • wysoka trwałość,
 • duża odporność na zniszczenia, zabrudzenia i szkodliwe działanie czynników zewnętrznych,
 • wzorowa widoczność przez całą dobę,
 • odpowiednia szorstkość, która jest podobna do tej, którą posiada malowana nawierzchnia.

Podczas malowania linii i znaków stosujemy technologię cienko- oraz grubowarstwową. Nanosimy również punktowe elementy odblaskowe. Wykorzystujemy w tym celu szybką i skuteczną technologię natrysku, która gwarantuje najwyższą jakość i trwałość wykonania. Masz pytanie dotyczące naszej oferty lub chcesz z niej skorzystać? Skontaktuj się z nami!