Oznakowanie poziome magazynów i hal produkcyjnych

Oznakowanie hal produkcyjnych

Oznakowanie hal produkcyjnych - pasy i piktogramy

Oznakowanie hal produkcyjnych

Hala produkcyjna to miejsce, gdzie każdy błąd może kosztować ludzkie zdrowie lub życie, dlatego też wymaga zastosowania szczególnych środków bezpieczeństwa. Jednym z nich jest odpowiednie oznakowanie przestrzeni.

Jakie korzyści niesie ze sobą oznakowanie hali produkcyjnej?

Odpowiednie oznakowanie poziome hali produkcyjnej służy nie tylko bezpieczeństwu pracowników, ale również interesowi pracodawcy. Wyznaczenie ciągów pieszych, dróg dla wózków widłowych czy stref niebezpiecznych pozwala zminimalizować ryzyko wypadków, a co za tym również idzie – zwiększyć wydajność pracowników. Co więcej, wykonane zgodnie z zasadami BHP oznakowanie hali produkcyjnej pozwala uniknąć kosztownych kar finansowych ze strony inspekcji pracy w sytuacji kontroli zakładu.

Jak powinno wyglądać oznakowanie hali produkcyjnej?

By spełnić wymogi BHP, a także zapewnić bezpieczeństwo pracownikom hali produkcyjnej, należy zadbać o:

 • wydzielenie dróg komunikacyjnych, po których poruszają się wózki widłowe z uwzględnieniem skrzyżowań, stref manewru, miejsc załadunku i rozładunku towaru,
 • oznakowanie linii ciągów komunikacji pieszej, dzięki którym pracownicy będą mogli swobodnie poruszać się po terenie zakładu, mając przy tym wyraźnie wytyczone dojście do swoich stanowisk pracy,
 • pasy ostrzegające o zmianach poziomu podłoża, np. o schodach, rampach, itd.,
 • piktogramy znaki wg ISO 7010, które informują o zagrożeniach, nakazują użycia odpowiednich środków ochrony bezpośredniej lub zakazują np. wstępu na daną powierzchnię.
 • wyraźne oznaczenie drogi ewakuacyjnej, dzięki której pracownicy sprawnie wydostaną się z hali w sytuacji zagrożenia,
 • malowanie strzałek kierunkowych, słupów, kontenerów, koszy, etc.

Oznakowanie hal produkcyjnych - jak to robimy?

Wykonanie odpowiednich znaków i piktogramów to jedno. Namalowanie ich w taki sposób, aby przetrwały długi czas eksploatacji to drugie. Wiele lat funkcjonowania na rynku umożliwiło nam przetestowanie wielu materiałów i metod malowania, co zaowocowało wyborem tych najskuteczniejszych. Dzięki temu wykonane przez nas oznakowania hal produkcyjnych wyróżnia nieprzeciętna trwałość, a także doskonała widoczność.

Na co dzień bazujemy na sprawdzonej i niezawodnej technologii hydrodynamicznej polegającej na nakładaniu farby pod wysokim ciśnieniem, które gwarantuje głębokie wnikanie farby w nawierzchnię. Do natrysku używamy specjalnego agregatu oraz dysz, które zapewniają precyzyjne wykonanie linii, pasów i piktogramów. Z uwagi na specyfikę obiektu, jakim jest hala produkcyjna, dbamy o to, aby użyte do malowania farby charakteryzowały się najwyższą odpornością na ścieranie, a także na działanie chemikaliów, smarów, olejów i rozpuszczalników. Materiały, z których korzystamy, zapewniają ponadto bardzo dobre krycie oraz doskonałą widoczność oznakowania bez względu na intensywność jego eksploatacji.

Zleć nam oznakowanie swojej hali produkcyjnej!

Jeśli chcesz zadbać o odpowiednie oznakowanie zarządzanej przez siebie hali produkcyjnej, powierz to zadanie nam! Nawiązując z nami współpracę, zyskujesz:

 1. Oznakowanie wykonane na czas!
  Zdajemy sobie sprawę z tego, że przestój w firmie nie jest zjawiskiem pożądanym. W związku z tym wykonujemy zlecenie najszybciej jak to możliwe, nie zaburzając płynności pracy w Twoim zakładzie.
 2. Warunki umowy dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości.
  Jesteśmy elastyczni, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dopasowując warunki współpracy do Twoich oczekiwań i możliwości.
 3. Gwarancja trwałości oznakowań.

Efekty naszej pracy to nasza najlepsza wizytówka, dlatego nie tolerujemy fuszerki i dokładamy wszelkich starań, aby wykonane przez nas oznakowanie było trwałe i solidne.

Nasza ekipa działa na terenie całego kraju. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a niezwłocznie przystąpimy do realizacji powierzonego zlecenia.