Oznakowanie poziome magazynów i hal produkcyjnych

Oznakowanie magazynów

Oznakowanie magazynów linie bezpieczeństwa

Oznakowanie magazynów

Zarządzasz magazynem i zastanawiasz się co zrobić, żeby wózki widłowe pokonywały jak najmniejsze odległości? Zależy Ci na tym, aby Twoi pracownicy wykonywali swoje obowiązki sprawnie i wydajnie, a przy tym byli bezpieczni i cieszyli się dobrym zdrowiem? Zadbaj o odpowiednie oznakowanie poziome przestrzeni! To nie tylko kwestia bezpieczeństwa i wydajności, ale również przepisów BHP, które wyraźnie precyzują, jak powinno wyglądać oznakowanie magazynów. Jeśli więc nie chcesz narazić się na kosztowne konsekwencje zaniechań w tej kwestii, nie zwlekaj z wykonaniem oznakowania w swoim zakładzie!

Oznakowanie magazynów - po co jest Ci potrzebne?

Odpowiednie oznakowanie poziome zamienia chaos w porządek, a przejrzyste zasady ruchu sprzyjają większemu bezpieczeństwu Twoich pracowników. Dzięki właściwemu oznaczeniu magazynu, oprócz bezpieczeństwa, zyskujesz:

 1. Płynność pracy.
  Precyzyjne wyznaczenie ciągów pieszych i dróg transportowych przeznaczonych dla wózków transportowych pozwala zminimalizować liczbę kilometrów pokonywanych przez wózki widłowe w ciągu pojedynczej zmiany nawet o 50%, co niesie ze sobą realne oszczędności. Prawidłowo wytyczone ciągi piesze lub transportowe w magazynie pozwalają ponadto zminimalizować, a nawet wyeliminować ryzyko wystąpienia wypadków, które mogłyby spowodować przestój w pracach. Dzięki temu masz większą pewność, że zlecenia będą wykonane na czas.
 2. Szybkość i efektywność pracowników.
  Większa swoboda i pewność w poruszaniu się po magazynie owocuje wyższą wydajnością pracowników. Ponieważ nie muszą się oni obawiać o swoje bezpieczeństwo ani zachowywać szczególnych środków ostrożności, mogą sprawniej wykonywać swoje obowiązki.
 3. Zgodność z zasadami BHP.

Właściwe oznakowanie magazynów to nie tylko kwestia bezpieczeństwa i wydajności, ale również przepisów BHP, których zaniechanie może skutkować dotkliwymi karami finansowymi.

Oznakowanie magazynów - jak to robimy?

Namalowanie pasów ostrzegawczych, oznaczenie drogi ewakuacyjnej lub wytyczenie linii bezpieczeństwa przy regałach to jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest, aby oznaczenia były widoczne i trwałe, żebyś nie musiał zlecać ich ponownego malowania po 3 tygodniach eksploatacji.

Jeśli chcesz, aby oznakowanie poziome magazynu zapewniło jego wieloletnie i satysfakcjonujące użytkowanie, zleć jego wykonanie profesjonalistom. Nasi doświadczeni pracownicy zmalowali w swojej karierze już niejedno (oznaczenie) i chętnie podejmują się nowych, nawet tych bardzo wymagających, zleceń. Nasza praca to historia, która za każdym razem kończy się happy endem, a to dzięki:

 • szerokiemu wachlarzowi umiejętności i kwalifikacji, które nieustannie doskonalimy,
 • nowoczesnym technologiom zapewniającym wysoką trwałość naniesionych oznaczeń,
 • wysokiej jakości farbom, które gwarantują uzyskanie widocznych efektów,
 • niezawodnym maszynom, dzięki którym wszystkie prace przebiegają sprawnie i szybko.

Co obejmuje usługa oznakowania magazynów?

Wykonane przez nas oznakowania poziome uporządkują Twój magazyn  zarówno z punktu widzenia wymogów BHP, jak również pod kątem procesów produkcyjnych i logistycznych. Działamy na terenie całego kraju, a wachlarz naszych usług obejmuje:

 • kompleksowe oznakowanie poziome magazynu,
 • malowanie dróg transportowych i ciągów komunikacyjnych dla pojazdów silnikowych,
 • malowanie dróg dla pieszych,
 • malowanie dróg ewakuacyjnych,
 • oznakowanie koszy, kontenerów, etc.
 • malowanie linii przy regałach,
 • oznaczenie stanowisk roboczych oraz stanowisk pracy,
 • wykonanie oznakowań gaśnic, hydrantów, a także innych znaków i piktogramów BHP wg ISO 7010,
 • oznakowania słupów i krawędzi z wykorzystaniem żółto-czarnych pasów ostrzegawczych,
 • każde inne oznakowanie zlecone przez Klienta.

Zapewniamy sprawne i szybkie działanie – od przyjęcia zamówienia aż po jego realizację. Dbamy o komfort współpracy, w związku z czym jesteśmy elastyczni i dopasowujemy się do wymogów i możliwości naszych klientów.

Jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty, koniecznie skontaktuj się z nami!