Oznakowanie dróg

Oznakowanie poziome dróg

Oznakowanie poziome dróg - przystanek autobusowy

Oznakowanie poziome dróg

Oznakowanie dróg jest niczym nić Ariadny, która każdego dnia pozwala nam się wydostać z labiryntu ulic, skrzyżowań i rond bez najmniejszego szwanku. Cichy bohater naszych codziennych tras do pracy, szkoły czy na wakacje – strzałki, znaki poziome i wszystkie inne oznaczenia. Dzięki nim możemy sprawnie i bezpiecznie poruszać się po drogach! By wzorowo spełniały swoją bohaterską misję, należy je odpowiednio wykonać. Co to znaczy?

Jakie powinny być oznakowania dróg?

Właściwie wykonane oznakowania dróg powinny być:

 • widoczne dla każdego uczestnika ruchu,
 • odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak np. opady atmosferyczne,
 • wytrzymałe na tyle, by nie blaknąć, nie brudzić się i nie zdzierać, co pozwoli zachować wzorowy stan oznaczeń na długi czas.

Jak wykonujemy oznakowanie poziome, by spełniało wszystkie powyższe kryteria? W tym celu stosujemy specjalne farby i nowoczesne technologie, dzięki którym znaki poziome są w stanie przetrwać bez szwanku nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne oraz intensywny ruch. Wyższa trwałość to z kolei gwarancja większego bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu na długie lata!

Do malowania linii, pasów, a także wszelkiego rodzaju oznakowania dróg wykorzystujemy najwyższej jakości farby:

 • wodorozcieńczalne,
 • rozpuszczalnikowe,
 • chemoutwardzalne,

Nakładamy je przy użyciu specjalnych malowarek drogowych w oparciu o sprawdzone technologie oznakowania:

 • cienkowarstwowego: namalowane w ten sposób znaki mają grubość od 0,3mm do 0,8mm,
 • grubowarstwowego: grubość znaków mieści się w przedziale od 0,9mm do 3,5mm.

W razie konieczności umieszczamy również punktowe elementy odblaskowe o grubości do 25mm. To bardzo ważne oznakowania, które ułatwiają kierowcom jazdę w nocy: zwiększają widoczność krawędzi jezdni, a także pomagają kierowcy określić możliwości drogowe w słabo oświetlonych miejscach.

Jakie oznakowania dróg wykonujemy?

Gama naszych usług obejmuje kompleksowe malowanie oznakowań dróg. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • znaki poziome, takie jak np. przejście dla pieszych P-10 czy przejazd dla rowerzystów P-11,
 • strzałki P-8, np. kierunkowe wskazujące dozwolony kierunek jazdy lub naprowadzające – informujące o konieczności zmiany pasa ruchu,
 • oznakowania uzupełniające, np. oznakowanie ścieżek rowerowych P-23, ciągów pieszych P-26, trójkąt podporządkowania, linia przystankowa, stop, etc.

Oznakowania dróg w formie stałej malujemy farbami o kolorze białym, a w przypadku rozwiązań tymczasowych stosujemy farby żółte. Wszystkie wykonane przez nas znaki spełniają aktualne normy, są również zgodne z obowiązującymi rozporządzeniami i wytycznymi.

Dlaczego warto powierzyć oznakowanie dróg właśnie nam?

Nasi klienci cenią sobie nasze usługi z co najmniej 6 powodów:

 1. Działamy sprawnie i szybko: realizujemy zlecenia najszybciej, jak to możliwe. Zawsze dotrzymujemy terminów
 2. Jesteśmy elastyczni: dopasowujemy rozwiązania do indywidualnych możliwości.
 3. Bazujemy na sprawdzonych produktach i nowoczesnych technologiach: wykonane przez nas oznakowania dróg cechuje wysoka wytrzymałość i wieloletnia trwałość.
 4. Wyróżnia nas solidność i zaangażowanie: każde zlecenie realizujemy tak, jakbyśmy mieli za nie otrzymać drogowego Oscara 😉
 5. Mamy doświadczenie: naszą firmę tworzą wykwalifikowani pracownicy z długim stażem w branży. Ich doświadczenie w połączeniu z wiedzą i umiejętnościami pozwala im zawsze stawać na wysokości zadania.
 6. Działamy na terenie całej Polski: stawiamy czoła wyzwaniom związanym z oznakowaniami dróg, nawet jeśli wymagają od nas przemieszczenia się na drugi kraniec kraju.

Profesjonalne oznakowanie dróg wymaga zastosowania profesjonalnych rozwiązań. Jeśli chcesz z nich skorzystać i mieć pewność dobrze wykonanej roboty, skontaktuj się z nami!